środa, 18 listopad 2020 16:15

Laserowa liposukcja Endolift – alternatywa dla klasycznej liposukcji?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Od wielu lat marzysz o nienagannej sylwetce. Uprawiasz sporty, przestrzegasz diety, prowadzisz zdrowy styl życia, jednak nie możesz uzyskać satysfakcjonujących rezultatów. Uporczywa tkanka  tłuszczowa nie daje za wygraną w najbardziej newralgicznych miejscach takich jak: brzuch, uda, pośladki, biodra, a nawet kolana.

 Jak w sposób skuteczny i bezpieczny pozbyć się opornej tkanki tłuszczowej? Co w tej kwestii oferują nam najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej? Czy jest metoda, która w sposób trwały i nieinwazyjny ujędrni skórę i wyszczupli sylwetkę. Zapytaliśmy o to eksperta – chirurg i lekarz medycyny estetycznej dr n. med. Kalinę Jędrzejko z kliniki FabSkin.  

Wielu pacjentów przychodzi do naszej kliniki z chęcią wymodelowania ciała i pozbycia się uporczywej tkanki tłuszczowej, opornej na dietę i ćwiczenia. Jako jedną z dostępnych terapii polecam im wówczas nowatorską liposukcję laserową Endolift z mechanicznym odsysaniem tłuszczu. Zabieg ten stanowi alternatywę dla klasycznej liposukcji, która wiąże się z długą i bolesną rekonwalescencją. Co więcej, działanie laserowej liposukcji Endolift jest synergiczne: trwale redukuje tkankę tłuszczową, a przy tym – ujędrnia ciało, poprawiając gęstość i napięcie skóry. Terapia jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą osiągnąć stosunkowo szybki efekt wymodelowania sylwetki, ale obawiają się inwazyjności klasycznej liposukcji chirurgicznej. Należy jednak pamiętać, że liposukcja Endolift nie jest metodą leczenia znacznej nadwagi i otyłości – mówi dr n. med. Kalina Jędrzejko.

Czym dokładnie jest laserowa liposukcja Endolift?

Laserowa liposukcja Endolift jest to obecnie jedna z najmniej inwazyjnych i najbezpieczniejszych, a przy tym skuteczna metoda redukcji miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg składa się z dwóch etapów: lipoliza laserowa (czyli rozbicie komórek tłuszczowych pod wpływem energii lasera) oraz odessanie rozbitej tkanki tłuszczowej. Zabieg szybko, skutecznie redukuje komórki tłuszczowe, zapewniając trwały efekt wyszczuplenia i ujędrnienia. Jego celem jest miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej i ujędrnienie skóry u pacjentów o prawidłowej masie ciała lub z umiarkowaną nadwagą.

Dlaczego laserowa liposukcja Endolift może być alternatywą klasycznej liposukcji?

Liposukcja Endolift z mechanicznym odsysaniem tłuszczu, który wykonujemy w klinice FabSkin, wiąże się z mniejszą traumatyzacją tkanek, co wynika z zastosowania lasera do rozpuszczenia tkanki tłuszczowej w pierwszym etapie zabiegu. Jest także mniej ryzykowna i uciążliwa dla pacjenta, a w redukcji tłuszczu równie skuteczna jak klasyczna liposukcja. Co ważne, zabieg jest bezpieczny z uwagi na brak konieczności znieczulenia ogólnego. W odróżnieniu od klasycznej liposukcji chirurgicznej, poza wykonaniem podstawowych badań krwi, nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Nie wyłącza go również na długo z codziennych aktywności. Do domu można powrócić już po upływie ok. 30 minut od wykonania zabiegu. Niezbędne jest przyjmowanie antybiotyków, a środki przeciwbólowe zażywa się tylko w razie potrzeby. Czas rekonwalescencji jest znacznie skrócony. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać delikatne drętwienie obszarów, które były poddane laserowej liposukcji. Jednak zwykle objawy te ustępują po kilku, kilkunastu dniach.  

W efekcie zabiegu, tkanka tłuszczowa zostaje mechanicznie odessana, a adipocyty (komórki tłuszczowe) zostają bezpowrotnie zniszczone (tak jak w przypadku klasycznej liposukcji chirurgicznej). Przewagą nad tradycyjną liposukcją jest dodatkowe obkurczenie i poprawa napięcia skóry pod wpływem działania lasera na włókna kolagenowe. Przy liposukcji laserowej Endolift jest także mniejsze ryzyko pozabiegowych nierówności – dzieje się tak dlatego, że przed odessaniem tłuszczu komórki tłuszczowe zostają najpierw rozbite pod wpływem wiązki lasera.

Kto może poddać się zabiegowi?

Zabieg dedykowany jest zarówno kobietom jak i mężczyznom, którzy chcą ujędrnić sylwetkę, zredukować tkankę tłuszczową z partii ciała szczególnie opornych na ćwiczenia i dietę oraz szybko uzyskać efekt wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki. Najlepszymi kandydatami do liposukcji są osoby z prawidłową masą ciała lub niedużą nadwagą, które zmagają się z nadprogramową tkanką tłuszczową w niektórych partiach ciała. U pacjentów z umiarkowaną nadwagą zabieg powinien być traktowany jako wsparcie w odchudzaniu, a nie jako zamiennik. Bez ćwiczeń oraz zdrowych nawyków żywieniowych pacjent nie uzyska długotrwałych rezultatów.

Na jakie partie ciała zalecany jest zabieg?

Laserowa liposukcja Endolift to zabieg, który można wykonać na różnych partiach ciała. Świetnie radzi sobie z wyszczuplaniem i ujędrnianiem okolicy brzucha, likwidowaniem tzw. „pelikanów” na ramionach, ujędrnianiem ud, usunięciem fałdek tłuszczu pod pośladkami tzw. „bananków”, czy poprawą napięcia skóry w okolicy kolan. Ponadto, tkankę tłuszczową można odessać, a skórę ujędrnić w okolicy boczków, bioder i podbródka.

Jakie są przeciwskazania?

Wśród przeciwwskazań do liposukcji Endolift należy wymienić: cukrzycę, choroby serca, choroby układu krążenia, zaburzenia krzepnięcia krwi, przewlekła niewydolność nerek i wątroby, padaczka, ciąża. Dlatego, tak istotna dla bezpieczeństwa pacjenta jest prawidłowa kwalifikacja do zabiegu przez lekarza wykonującego zabieg.

Jakie są odczucia w trakcie zabiegu, czy boli, piecze, czy wymaga znieczulenia?

Zabieg liposukcji Endolift z odsysaniem tłuszczu jest dla pacjenta zabiegiem praktycznie bezbolesnym. Wykonywany jest ambulatoryjnie, w znieczuleniu miejscowym. Pacjent może przyjmować po zabiegu środki przeciwbólowe, zalecone przez lekarza. Praktyka pokazuje, że często w ogóle nie ma takiej potrzeby.

Co się dzieje tuż po zabiegu? Kiedy można wrócić do normalnego życia?

Pacjent może powrócić do domu już po upływie około 30 minut od wykonania zabiegu. Bezpośrednio po procedurze może odczuwać delikatne drętwienie obszarów poddawanych zabiegowi, które zwykle ustępuje po kilku, kilkunastu dniach od zabiegu. W razie potrzeby można przyjmować środki przeciwbólowe.

Przez pierwsze 7 dni na dzień i na noc należy nosić ubranka uciskowe, przez kolejne 7 dni tylko na noc. Aktywność fizyczną można wznowić po upływie od 2 tygodni do miesiąca od zabiegu. Wszystkie zalecenia pozabiegowe szczegółowo przedstawia podczas konsultacji lekarz przeprowadzający zabieg.

Efekty – kiedy i jakie się pojawiają, jak długo je widać?

Pierwsze efekty liposukcji Endolift, związane z odessaniem tkanki tłuszczowej, są natychmiastowe. Zwykle widać je po ustąpieniu obrzęku – zazwyczaj trwa to do miesiąca. Pełny i ostateczny rezultat pacjent może zaobserwować po upływie około pół roku od zabiegu. Efekt ujędrnienia i poprawy napięcia skóry wynika z procesu stymulacji włókien kolagenowych laserem w pierwszym etapie zabiegu i produkcji nowego kolagenu.

 

Cena - jednego zabiegu: 4-7 tys. (w zależności od obszaru ciała)

Czas trwania zabiegu: od 60 do 90 min. (w zależności od obszaru ciała).

 laserowa liposukcja Endolift

laserowa liposukcja Endolift

 

Klinika medycyny estetycznej FabSkin

Warszawa Bemowo, Lazurowa 183 lok. 86

(22) 688 72 10

www.liposukcja-warszawa.com

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54