wtorek, 25 październik 2022 12:37

Top 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając firmę kurierską

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
usługi kurierskie dla firm usługi kurierskie dla firm pixabay

Przeglądając oferty firm kurierskich, można odnieść wrażenie, że każda z nich oferuje najtańszy, najszybszy i najbezpieczniejszy transport przesyłki. Którą więc wybrać, by uniknąć nieprzyjemności związanych ze zgubioną paczką? Na co zwrócić uwagę?

 

Agencje reklamowe, ze względu na charakter swojej działalności, najczęściej poszukują kurierów, którzy będą sprawni i zagwarantują, że klient otrzyma swoje zamówienie w nienaruszonym stanie. A tym mogą być gadżety, dokumenty, kosze prezentowe lub paczki powitalne.

Usługi kurierskie dla firm - w dzień i w nocy

W pracy agencji reklamowych, obok najwyższych standardów, liczy się szybkość i elastyczność, szczególnie w zakresie realizacji zamówień i ich wysyłki. Codziennością są sytuacje, gdy, mimo zapisów w umowach, z góry określających termin realizacji zamówienia, w trakcie okazuje się, że część gadżetów i materiałów promocyjnych klient potrzebuje znacznie wcześniej, np. na stoisko targowe. Przed wyborem firmy kurierskiej warto więc sprawdzić, czy usługi kurierskie dla firm są świadczone 24/7, a paczki mogą być nadawane bez czekania i bez ograniczeń. Dzięki temu zyskujemy podwójnie, po pierwsze w oczach zadowolonego klienta, który otrzymał swoje zamówienie szybciej, po drugie oszczędzamy swój czas, gdyż nie musimy dostarczać takiej paczki osobiście.

Prosty kontakt z kurierem

W każdym biznesie liczy się czas, nie tylko ten związany z wysyłką paczek, ale też ten, który potrzeba na kontakt z firmą kurierską. Sprawdźmy więc, jak w danym miejscu w praktyce wygląda proces składania zamówień na usługi kurierskie i ile on trwa. Najwygodniejszą formą jest możliwość skorzystania z formularza online, za pomocą którego zamówimy kuriera. Wskazujemy wagę paczki, rodzaj przewożonego towaru oraz określamy, kiedy oczekujemy, że odbierze ją kurier miejski. Łódź to jedno z miast, gdzie takie usługi kurierskie dla firm w coraz większej liczbie punktów wysyłkowych stanowią standard. Taka forma kontaktu to ogromna oszczędność czasu, a także nerwów. Kto chciałby czekać na połączenie z infolinią, wisząc na telefonie przez kilka a niekiedy nawet kilkanaście minut?

Wysyłam kurierem firmowym co chcę

Paczki wysyłane przez agencje reklamowe mogą zawierać dokumenty, rośliny, kosze prezentowe ze słodyczami, pakiety prezentowe, a nawet torty lub inne wyroby cukiernicze, np. pączki dostarczane do pracowników klienta z okazji Tłustego Czwartku. Mogą to też być palety z pudłami materiałów reklamowych. Bez względu na zawartość, muszą być dostarczone w możliwie najkrótszym czasie. Tym zajmuje się kurier miejski. Łódź, mimo że nie należy do największych miast w Polsce, dzięki temu, że jest oddalona o około godziny drogi od Warszawy, stała się zapleczem dla wielu firm ze stolicy. Także tutaj znajdziemy szereg agencji reklamowych, które działają nie tylko na rynku lokalnym, ale przede wszystkim, realizując zamówienia dla klientów właśnie z Warszawy. Stąd też tak istotne jest, aby firma kurierska sprawnie dostarczała paczki na terenie miasta, jak i dalszych okolic, oraz posiadała odpowiednie zaplecze techniczne, by móc w sposób bezpieczny transportować różnego rodzaju towaru. Ważne też jest, by kurierzy byli odpowiednio przeszkoleni i wiedzieli, jak postępować np. z roślinami czy żywnością. Od ich profesjonalizmu będzie zależało, czy paczki dotrą do adresata w stanie nienaruszonym.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54