wtorek, 25 październik 2022 12:37

Top 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając firmę kurierską

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
usługi kurierskie dla firm usługi kurierskie dla firm pixabay

Przeglądając oferty firm kurierskich, można odnieść wrażenie, że każda z nich oferuje najtańszy, najszybszy i najbezpieczniejszy transport przesyłki. Którą więc wybrać, by uniknąć nieprzyjemności związanych ze zgubioną paczką? Na co zwrócić uwagę?

 

Agencje reklamowe, ze względu na charakter swojej działalności, najczęściej poszukują kurierów, którzy będą sprawni i zagwarantują, że klient otrzyma swoje zamówienie w nienaruszonym stanie. A tym mogą być gadżety, dokumenty, kosze prezentowe lub paczki powitalne.

Usługi kurierskie dla firm - w dzień i w nocy

W pracy agencji reklamowych, obok najwyższych standardów, liczy się szybkość i elastyczność, szczególnie w zakresie realizacji zamówień i ich wysyłki. Codziennością są sytuacje, gdy, mimo zapisów w umowach, z góry określających termin realizacji zamówienia, w trakcie okazuje się, że część gadżetów i materiałów promocyjnych klient potrzebuje znacznie wcześniej, np. na stoisko targowe. Przed wyborem firmy kurierskiej warto więc sprawdzić, czy usługi kurierskie dla firm są świadczone 24/7, a paczki mogą być nadawane bez czekania i bez ograniczeń. Dzięki temu zyskujemy podwójnie, po pierwsze w oczach zadowolonego klienta, który otrzymał swoje zamówienie szybciej, po drugie oszczędzamy swój czas, gdyż nie musimy dostarczać takiej paczki osobiście.

Prosty kontakt z kurierem

W każdym biznesie liczy się czas, nie tylko ten związany z wysyłką paczek, ale też ten, który potrzeba na kontakt z firmą kurierską. Sprawdźmy więc, jak w danym miejscu w praktyce wygląda proces składania zamówień na usługi kurierskie i ile on trwa. Najwygodniejszą formą jest możliwość skorzystania z formularza online, za pomocą którego zamówimy kuriera. Wskazujemy wagę paczki, rodzaj przewożonego towaru oraz określamy, kiedy oczekujemy, że odbierze ją kurier miejski. Łódź to jedno z miast, gdzie takie usługi kurierskie dla firm w coraz większej liczbie punktów wysyłkowych stanowią standard. Taka forma kontaktu to ogromna oszczędność czasu, a także nerwów. Kto chciałby czekać na połączenie z infolinią, wisząc na telefonie przez kilka a niekiedy nawet kilkanaście minut?

Wysyłam kurierem firmowym co chcę

Paczki wysyłane przez agencje reklamowe mogą zawierać dokumenty, rośliny, kosze prezentowe ze słodyczami, pakiety prezentowe, a nawet torty lub inne wyroby cukiernicze, np. pączki dostarczane do pracowników klienta z okazji Tłustego Czwartku. Mogą to też być palety z pudłami materiałów reklamowych. Bez względu na zawartość, muszą być dostarczone w możliwie najkrótszym czasie. Tym zajmuje się kurier miejski. Łódź, mimo że nie należy do największych miast w Polsce, dzięki temu, że jest oddalona o około godziny drogi od Warszawy, stała się zapleczem dla wielu firm ze stolicy. Także tutaj znajdziemy szereg agencji reklamowych, które działają nie tylko na rynku lokalnym, ale przede wszystkim, realizując zamówienia dla klientów właśnie z Warszawy. Stąd też tak istotne jest, aby firma kurierska sprawnie dostarczała paczki na terenie miasta, jak i dalszych okolic, oraz posiadała odpowiednie zaplecze techniczne, by móc w sposób bezpieczny transportować różnego rodzaju towaru. Ważne też jest, by kurierzy byli odpowiednio przeszkoleni i wiedzieli, jak postępować np. z roślinami czy żywnością. Od ich profesjonalizmu będzie zależało, czy paczki dotrą do adresata w stanie nienaruszonym.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03