środa, 22 grudzień 2021 12:37

Jak pomóc organizacjom charytatywnym dla dzieci?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
organizacje charytatywne dla dzieci organizacje charytatywne dla dzieci - Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Niemal bez przerwy można natknąć się na różnego rodzaju zorganizowane akcje pomoce, które mają na celu pomoc chorym dzieciom i ich rodzinom.

Istnieje wiele stowarzyszeń, fundacji oraz organizacji, które skupiają się na niesieniu pomocy najmłodszym. Czasami, mimo że chcemy udzielić im wsparcia, to niekoniecznie wiemy jak to zrobić. Jak mądrze pomagać organizacjom charytatywnym dla dzieci? Czy wspierać zbiórki publiczne?

Czym są organizacje charytatywne i jak działają?

Organizacje charytatywne to instytucje, które jako cel obrały pomoc potrzebującym. Mogą skupiać się na udzielaniu wsparcia konkretnym grupom ludzi na przykład osobom starszym lub dzieciom albo nawet zwierzętom. Jeśli organizacja działa przynajmniej dwa lata, to może ubiegać się o status organizacji pożytku publicznego, w skrócie OPP. Umożliwia on między innymi otrzymywanie w ramach wsparcia 1% podatku dochodowego od osób fizycznych i zwolnienie z niektórych podatków. Dodatkową zaletą statusu OPP jest fakt, że można korzystać z darmowych możliwości informowania o działalności za pośrednictwem radia i telewizji. Oczywiście konkretne warunki są ściśle określone.

Pomoc organizacjom charytatywnym dla dzieci

Praktycznie wszystkie organizacje charytatywne dla dzieci potrzebują wsparcia. Bez ludzi dobrej woli niestety nie da się pomagać na wielką skalę. Potrzebne są zarówno środki finansowe, jak i ręce do pracy. Wszystko w tym wypadku ma znaczenie. Jeśli jesteśmy zdecydowani na udzielenie wsparcia, to warto zastanowić się nad wyborem organizacji, a następnie skontaktować się z nią bezpośrednio i zapytać co jest dla nich najważniejsze. Pamiętajmy, że pomaganie powinno być świadomą czynnością i powinno wypływać z głębi serca. Tylko szczera pomoc, która trafia do odpowiednich osób, będzie satysfakcjonująca.

Jak skutecznie pomagać?

Bez dwóch zdań pomaganie mamy we krwi. Według psychologii naturą człowieka jest bycie empatycznym i udzielanie pomocy słabszym. Aktualnie możliwości jest wiele. Można wziąć udział w zorganizowanych zbiórkach publicznych, wspierać fundacje charytatywne bezpośrednio środkami finansowymi lub zapisać się na wolontariat. Bardzo często to właśnie brak wystarczającej ilości osób to pomocy jest największym problemem organizacji charytatywnych. Ważne jest, by wybierając organizację, której chcemy przekazać datek, sprawdzić dokładnie informację na jej temat. Można wybrać datek wspierając samą fundację, albo konkretne osoby, które są podopiecznymi danej fundacji. Dzięki temu pieniądze trafią do tych osób, które tego naprawdę potrzebują.

 • Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!
  Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!

  Torebki: są tak różnorodne, że wpiszą się w styl i estetykę każdej kobiety. Które torebki na co dzień, a które modele na wyjątkowe okazje?

  Written on wtorek, 09 sierpień 2022 09:31
 • Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy
  Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy

  Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka często bywa niełatwy. Co wobec tego należy brać pod uwagę, kiedy trzeba kupić wózek dziecięcy? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wózków dziecięcych, to przeczytaj poniższy artykuł.

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 09:07
 • Sposoby na upał w biurze
  Sposoby na upał w biurze

  Upalne dni dają się we znaki, a prognozy pogody sugerują, że wysokie temperatury szybko nie przeminą. Jak radzić sobie z taką sytuacją, szczególnie kiedy spędzamy długie godziny w pracy w pomieszczeniu bez klimatyzacji?

  Written on czwartek, 28 lipiec 2022 16:27
 • Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?
  Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?

  Warszawa to jeden z największych w Polsce rynków cukierniczych. Każda dzielnica ma swoje cukiernie – Mokotów nie jest tu żadnym wyjątkiem. W większości takich miejsc nie ma problemu z zamówieniem tortu. O czym trzeba przy tej okazji pamiętać?

  Written on środa, 27 lipiec 2022 14:12
 • Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!
  Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!

  Każda dziedzina związana bezpośrednio ze stanem naszego zdrowia wciąż się rozwija. Stale słyszymy o coraz to nowych metodach zwalczania chorób, czy przeprowadzania zabiegów.

  Written on piątek, 22 lipiec 2022 10:28