środa, 22 grudzień 2021 12:37

Jak pomóc organizacjom charytatywnym dla dzieci?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
organizacje charytatywne dla dzieci organizacje charytatywne dla dzieci - Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Niemal bez przerwy można natknąć się na różnego rodzaju zorganizowane akcje pomoce, które mają na celu pomoc chorym dzieciom i ich rodzinom.

Istnieje wiele stowarzyszeń, fundacji oraz organizacji, które skupiają się na niesieniu pomocy najmłodszym. Czasami, mimo że chcemy udzielić im wsparcia, to niekoniecznie wiemy jak to zrobić. Jak mądrze pomagać organizacjom charytatywnym dla dzieci? Czy wspierać zbiórki publiczne?

Czym są organizacje charytatywne i jak działają?

Organizacje charytatywne to instytucje, które jako cel obrały pomoc potrzebującym. Mogą skupiać się na udzielaniu wsparcia konkretnym grupom ludzi na przykład osobom starszym lub dzieciom albo nawet zwierzętom. Jeśli organizacja działa przynajmniej dwa lata, to może ubiegać się o status organizacji pożytku publicznego, w skrócie OPP. Umożliwia on między innymi otrzymywanie w ramach wsparcia 1% podatku dochodowego od osób fizycznych i zwolnienie z niektórych podatków. Dodatkową zaletą statusu OPP jest fakt, że można korzystać z darmowych możliwości informowania o działalności za pośrednictwem radia i telewizji. Oczywiście konkretne warunki są ściśle określone.

Pomoc organizacjom charytatywnym dla dzieci

Praktycznie wszystkie organizacje charytatywne dla dzieci potrzebują wsparcia. Bez ludzi dobrej woli niestety nie da się pomagać na wielką skalę. Potrzebne są zarówno środki finansowe, jak i ręce do pracy. Wszystko w tym wypadku ma znaczenie. Jeśli jesteśmy zdecydowani na udzielenie wsparcia, to warto zastanowić się nad wyborem organizacji, a następnie skontaktować się z nią bezpośrednio i zapytać co jest dla nich najważniejsze. Pamiętajmy, że pomaganie powinno być świadomą czynnością i powinno wypływać z głębi serca. Tylko szczera pomoc, która trafia do odpowiednich osób, będzie satysfakcjonująca.

Jak skutecznie pomagać?

Bez dwóch zdań pomaganie mamy we krwi. Według psychologii naturą człowieka jest bycie empatycznym i udzielanie pomocy słabszym. Aktualnie możliwości jest wiele. Można wziąć udział w zorganizowanych zbiórkach publicznych, wspierać fundacje charytatywne bezpośrednio środkami finansowymi lub zapisać się na wolontariat. Bardzo często to właśnie brak wystarczającej ilości osób to pomocy jest największym problemem organizacji charytatywnych. Ważne jest, by wybierając organizację, której chcemy przekazać datek, sprawdzić dokładnie informację na jej temat. Można wybrać datek wspierając samą fundację, albo konkretne osoby, które są podopiecznymi danej fundacji. Dzięki temu pieniądze trafią do tych osób, które tego naprawdę potrzebują.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54