środa, 22 grudzień 2021 12:37

Jak pomóc organizacjom charytatywnym dla dzieci?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
organizacje charytatywne dla dzieci organizacje charytatywne dla dzieci - Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Niemal bez przerwy można natknąć się na różnego rodzaju zorganizowane akcje pomoce, które mają na celu pomoc chorym dzieciom i ich rodzinom.

Istnieje wiele stowarzyszeń, fundacji oraz organizacji, które skupiają się na niesieniu pomocy najmłodszym. Czasami, mimo że chcemy udzielić im wsparcia, to niekoniecznie wiemy jak to zrobić. Jak mądrze pomagać organizacjom charytatywnym dla dzieci? Czy wspierać zbiórki publiczne?

Czym są organizacje charytatywne i jak działają?

Organizacje charytatywne to instytucje, które jako cel obrały pomoc potrzebującym. Mogą skupiać się na udzielaniu wsparcia konkretnym grupom ludzi na przykład osobom starszym lub dzieciom albo nawet zwierzętom. Jeśli organizacja działa przynajmniej dwa lata, to może ubiegać się o status organizacji pożytku publicznego, w skrócie OPP. Umożliwia on między innymi otrzymywanie w ramach wsparcia 1% podatku dochodowego od osób fizycznych i zwolnienie z niektórych podatków. Dodatkową zaletą statusu OPP jest fakt, że można korzystać z darmowych możliwości informowania o działalności za pośrednictwem radia i telewizji. Oczywiście konkretne warunki są ściśle określone.

Pomoc organizacjom charytatywnym dla dzieci

Praktycznie wszystkie organizacje charytatywne dla dzieci potrzebują wsparcia. Bez ludzi dobrej woli niestety nie da się pomagać na wielką skalę. Potrzebne są zarówno środki finansowe, jak i ręce do pracy. Wszystko w tym wypadku ma znaczenie. Jeśli jesteśmy zdecydowani na udzielenie wsparcia, to warto zastanowić się nad wyborem organizacji, a następnie skontaktować się z nią bezpośrednio i zapytać co jest dla nich najważniejsze. Pamiętajmy, że pomaganie powinno być świadomą czynnością i powinno wypływać z głębi serca. Tylko szczera pomoc, która trafia do odpowiednich osób, będzie satysfakcjonująca.

Jak skutecznie pomagać?

Bez dwóch zdań pomaganie mamy we krwi. Według psychologii naturą człowieka jest bycie empatycznym i udzielanie pomocy słabszym. Aktualnie możliwości jest wiele. Można wziąć udział w zorganizowanych zbiórkach publicznych, wspierać fundacje charytatywne bezpośrednio środkami finansowymi lub zapisać się na wolontariat. Bardzo często to właśnie brak wystarczającej ilości osób to pomocy jest największym problemem organizacji charytatywnych. Ważne jest, by wybierając organizację, której chcemy przekazać datek, sprawdzić dokładnie informację na jej temat. Można wybrać datek wspierając samą fundację, albo konkretne osoby, które są podopiecznymi danej fundacji. Dzięki temu pieniądze trafią do tych osób, które tego naprawdę potrzebują.

 • Co zrobić gdy musisz się przeprowadzić?
  Co zrobić gdy musisz się przeprowadzić?

  Przeprowadzka może doprowadzić do wielu problemów i trudności zwłaszcza wtedy, kiedy nie masz doświadczenia w tego typu przedsięwzięciach. Co zrobić aby przebiegła szybko i sprawnie?

  Written on czwartek, 20 styczeń 2022 17:44
 • Z czym nosić rozkloszowaną spódnicę?
  Z czym nosić rozkloszowaną spódnicę?

  Rozkloszowane spódnice pozostają w modzie już od kilku sezonów i nic nie zapowiada zmiany w tym temacie. To jeden z ulubionych fasonów, noszony przez kobiety niezależnie od pory roku. Świetnie wyglądają latem z lekkimi bluzeczkami i zimą, w połączeniu z golfami. Jak nosić rozkloszowane spódnice?

  Written on środa, 19 styczeń 2022 12:59
 • Białe vs czarne – sprawdź najmodniejsze botki w tym sezonie!
  Białe vs czarne – sprawdź najmodniejsze botki w tym sezonie!

  Botki, czy to białe, czy czarne, koniecznie muszą znaleźć się w damskiej szafie, choćby w pojedynczym egzemplarzu. To ponadczasowe obuwie, które pasuje do wielu stylizacji.  Możesz znaleźć zarówno modele basicowe, jak i z modnymi detalami, aplikacjami i zdobieniami. Podpowiadamy, do jakich ubrań najlepiej je nosić i z czym warto zestawić.

  Written on wtorek, 18 styczeń 2022 10:39
 • Porady prawne - czym są i gdzie ich szukać?
  Porady prawne - czym są i gdzie ich szukać?

  Musisz rozwiązać problem prawny, jednak nie wiesz gdzie się zgłosić, by uzyskać jak najlepszą pomoc? Słyszałeś/Słyszałaś kiedyś o poradach prawnych, ale nie wiesz, czym one tak właściwie są? W tym artykule wyjaśniamy, gdzie szukać pomocy w kwestiach prawnych.

  Written on środa, 12 styczeń 2022 10:20
 • Do czego służą gadżety reklamowe?
  Do czego służą gadżety reklamowe?

  Odpowiednio użyte gadżety reklamowe potrafią przynieść wiele korzyści firmie. Kiedy ich używać? Jak wdrożyć artykuły promocyjne, aby zbudować pozytywny wizerunek firmy? Co będzie odpowiednim artykułem promocyjnym i kiedy je podarować potencjalnym klientom?

  Written on poniedziałek, 10 styczeń 2022 10:20