poniedziałek, 29 sierpień 2022 11:43

Jak palić sziszę?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
palenie sziszy Warszawa palenie sziszy Warszawa pixabay

Fajka wodna, czyli szisza szybko zyskuje sobie coraz szersze grono zwolenników, którzy uważają ją za przyjemny sposób na relaks i spędzenie miło czasu w gronie bliskich i przyjaciół.

Szisza w Polsce popularna jest stosunkowo od niedawna, warto jednak wiedzieć, że jej palenie ma bogatą i wielowiekową tradycję.

Czym jest fajka wodna?

Co to jest szisza (fajka wodna)? Szisza jest specyficznym typem fajki, przez którą wciągany jest dym, który wcześniej przeszedł przez filtr wodny. Jest to alternatywa dla klasycznych papierosów, po którą chętnie sięga coraz więcej osób. Fajka wodna często jest aromatyzowana, ma przyjemny smak i zapach.

Pierwsza szisza wodna wykonana była z połączenia orzecha kokosowego i drewna. Dzisiejsze fajki wyglądają już zupełnie inaczej, ich budowa jest bardziej złożona, a konstrukcja składa się z wielu elementów. Jednym z najważniejszych jest dzban (szklany, ceramiczny lub miedziany), do którego wlewana jest woda. W konstrukcji fajki nie może zabraknąć także rury, poprzez którą doprowadzane jest powietrze, a nadmiar dymu odprowadzany. Zwieńczenie stanowi cybuch, czyli niewielkie naczynie, na którym umieszcza się tytoń. Szisza wodna jest produktem bardzo różnorodnym, w tym przypadku dowolność jej zdobienia jest duża.

Jak palić sziszę?

Każda osoba, która zastanawia się nad tym, jak palić sziszę w pierwszej kolejności powinna zapoznać się z budową i zasadą działania fajki wodnej, co znacznie ułatwi jej palenie.

Jak rozpocząć palenie shishy Warszawa? W pierwszej kolejności należy uzupełnić dzban wodą, a następnie złożyć wszystkie elementy fajki wodnej w jedną całość. Po skończeniu tej czynności należy nabić cybuch wybranym tytoniem, a następnie założyć odpowiednią siatkę (może być to również zwykła folia aluminiowa, jednak trzeba zrobić w niej otwory). Ostatni etap to położenie węgielka, co pozwoli na rozpalenie sziszy.

Rozpalenie fajki będzie możliwe wyłącznie wtedy, gdy odpowiednio zostanie zassane powietrze, przy wykorzystaniu podłączonego do dzbanka węża.

Nie ma jednej skutecznej metody na to, jak ma wyglądać palenie sziszy Warszawa. W zależności od preferencji można zaciągać się wolnymi i długimi wdechami, można również robić to szybko lub krótko. Najważniejsze jest prawidłowe złożenie i rozpalenie fajki wodnej.

Zassane powietrze przechodzi przez ułożony w cybuchu tytoń, który pod wpływem wysokiej temperatury wytwarza dym, przemieszczających się przez rurkę do dzbana, w którym ulega filtracji. Dym przedostaje się do korpusu, następnie węża i do płuc palacza.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54