poniedziałek, 29 sierpień 2022 11:43

Jak palić sziszę?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
palenie sziszy Warszawa palenie sziszy Warszawa pixabay

Fajka wodna, czyli szisza szybko zyskuje sobie coraz szersze grono zwolenników, którzy uważają ją za przyjemny sposób na relaks i spędzenie miło czasu w gronie bliskich i przyjaciół.

Szisza w Polsce popularna jest stosunkowo od niedawna, warto jednak wiedzieć, że jej palenie ma bogatą i wielowiekową tradycję.

Czym jest fajka wodna?

Co to jest szisza (fajka wodna)? Szisza jest specyficznym typem fajki, przez którą wciągany jest dym, który wcześniej przeszedł przez filtr wodny. Jest to alternatywa dla klasycznych papierosów, po którą chętnie sięga coraz więcej osób. Fajka wodna często jest aromatyzowana, ma przyjemny smak i zapach.

Pierwsza szisza wodna wykonana była z połączenia orzecha kokosowego i drewna. Dzisiejsze fajki wyglądają już zupełnie inaczej, ich budowa jest bardziej złożona, a konstrukcja składa się z wielu elementów. Jednym z najważniejszych jest dzban (szklany, ceramiczny lub miedziany), do którego wlewana jest woda. W konstrukcji fajki nie może zabraknąć także rury, poprzez którą doprowadzane jest powietrze, a nadmiar dymu odprowadzany. Zwieńczenie stanowi cybuch, czyli niewielkie naczynie, na którym umieszcza się tytoń. Szisza wodna jest produktem bardzo różnorodnym, w tym przypadku dowolność jej zdobienia jest duża.

Jak palić sziszę?

Każda osoba, która zastanawia się nad tym, jak palić sziszę w pierwszej kolejności powinna zapoznać się z budową i zasadą działania fajki wodnej, co znacznie ułatwi jej palenie.

Jak rozpocząć palenie shishy Warszawa? W pierwszej kolejności należy uzupełnić dzban wodą, a następnie złożyć wszystkie elementy fajki wodnej w jedną całość. Po skończeniu tej czynności należy nabić cybuch wybranym tytoniem, a następnie założyć odpowiednią siatkę (może być to również zwykła folia aluminiowa, jednak trzeba zrobić w niej otwory). Ostatni etap to położenie węgielka, co pozwoli na rozpalenie sziszy.

Rozpalenie fajki będzie możliwe wyłącznie wtedy, gdy odpowiednio zostanie zassane powietrze, przy wykorzystaniu podłączonego do dzbanka węża.

Nie ma jednej skutecznej metody na to, jak ma wyglądać palenie sziszy Warszawa. W zależności od preferencji można zaciągać się wolnymi i długimi wdechami, można również robić to szybko lub krótko. Najważniejsze jest prawidłowe złożenie i rozpalenie fajki wodnej.

Zassane powietrze przechodzi przez ułożony w cybuchu tytoń, który pod wpływem wysokiej temperatury wytwarza dym, przemieszczających się przez rurkę do dzbana, w którym ulega filtracji. Dym przedostaje się do korpusu, następnie węża i do płuc palacza.

 • Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach
  Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach

  Warszawa, dynamicznie rozwijająca się metropolia i centrum biznesowe Polski, oferuje szeroki wybór miejsc idealnych do organizacji różnorodnych eventów. Niezależnie od tego, czy planujesz konferencję, bankiet, spotkanie firmowe czy kameralny event, stolica ma wiele do zaoferowania. Oto przewodnik po topowych lokalizacjach na eventy w Warszawie, które zapewnią niezapomniane wrażenia i sukces każdego wydarzenia.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:51
 • Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy
  Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy

  W wyniku ostatnich wyborów samorządowych w Warszawie, doszło do istotnych zmian w składzie zarządu miasta. Jedną z najważniejszych zmian, jest mianowanie Adriany Porowskiej na stanowisko wiceprezydentki, co podkreśla świeże podejście do zarządzania miastem. Porowska, związana z ruchem Polska 2050, zyskała uznanie, dzięki swojemu zaangażowaniu w politykę społeczną oraz zdolności do pracy zespołowej.

  Napisano środa, 22 maj 2024 08:59
 • Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni
  Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni

  Na budowie 18 - kondygnacyjnego hotelu, przy ulicy Grenadierów na warszawskiej Pradze Południe, doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego dwaj pracownicy spadli z 18. na 13. piętro. Incydent miał miejsce w godzinach porannych i skutkował poważnymi obrażeniami, obu poszkodowanych.

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 13:27
 • Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia
  Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia

  Za każdym razem, gdy otwieramy paczkę, jesteśmy z nią w kontakcie. Taśma samoprzylepna to nieoceniony pomocnik w codziennych zadaniach - od pakowania prezentów, przez prace manualne, aż po profesjonalne zastosowania w logistyce i przemyśle. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wiele różnych rodzajów taśm samoprzylepnych istnieje na rynku?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 08:04
 • Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci
  Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci

  Warszawa, zyska niebawem nową atrakcję, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki dzieci spędzają wolny czas. Już 1 czerwca, w Dzień Dziecka, na ulicy Górczewskiej 218 zostanie otwarte największe w Polsce centrum edukacyjno – rozrywkowe, skierowane do najmłodszych - Klockownia. Inicjatywa ta, zlokalizowana w miejscu byłego supermarketu Tesco, obiecuje dostarczyć dzieciom nieskończoną ilość radości i kreatywnego wyzwania.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 09:45