czwartek, 11 kwiecień 2024 08:54

Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Gagarina w Warszawie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
prace drogowe - Warszawa prace drogowe - Warszawa fot: pixabay

Dobiegają końca prace nad kolektorem i nową trasą tramwajową, na ulicy Jurija Gagarina w Warszawie. Zmiany w organizacji ruchu, są nieuniknione i zostaną wprowadzone w dwóch etapach, rozpoczynając od piątkowego wieczoru, 12 kwietnia. Ostatnie prace asfaltowe oraz zmiany w ruchu drogowym, mają kluczowe znaczenie dla poprawy infrastruktury miejskiej.

Zwężenie ulicy Czerniakowskiej i zamknięcie południowej jezdni Gagarina

Pierwszy etap zmian, przewiduje zamknięcie południowej jezdni ulicy Gagarina, pomiędzy ulicami Sielecką a Czerniakowską od piątku - 12 kwietnia, około godziny 22:00. W tym czasie drogowcy przystąpią do ostatnich prac asfaltowych. Ruch zostanie przekierowany na drugą jezdnię, umożliwiając przejazd w obu kierunkach. Dodatkowo, ulica Czerniakowska przy skrzyżowaniu z Gagarina zostanie zwężona, co wpłynie na ograniczenie przepustowości ruchu w tym obszarze. Prace na ulicy Czerniakowskiej mają zakończyć się do poniedziałku - 15 kwietnia, do godziny 4:00.

Autobusy na objazdach

Wprowadzone zostaną również tymczasowe zmiany w kursowaniu autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego. Linie autobusowe 107 i 119 zostaną przekierowane na alternatywne trasy w weekend od 12 do 15 kwietnia, aby ominąć obszar objęty pracami.

Dalsze prace asfaltowe i przywracanie ruchu

Następnie, w poniedziałek - 15 kwietnia, drogowcy przeniosą się na odcinek od Sułkowickiej do Sieleckiej, zamknięcie południowej jezdni ulicy Gagarina. Utrudnienia potrwają do piątku, 19 kwietnia, do godziny 22:00, po czym rozpoczną się prace na drugiej jezdni.

Prace na Goworka i Spacerowej

W ramach prac nad trasą do Wilanowa, równolegle prowadzone są prace wzdłuż ulic Goworka i Spacerowej oraz na skrzyżowaniu z Belwederską. Ratusz zapewnia, że większość szyn i rozjazdów została już ułożona, a sieć trakcyjna rozwieszona. Planowane jest przywrócenie ruchu drogowego na Spacerowej w maju oraz otwarcie połączenia ulicy Chełmskiej z Jana III Sobieskiego.

Końcówka prac i wpływ na mieszkańców

Przebudowa infrastruktury na ulicy Gagarina i okolicach, ma kluczowe znaczenie dla komunikacji miejskiej Warszawy. Dzięki zakończeniu prac, mieszkańcy będą mogli korzystać z lepiej zorganizowanego ruchu oraz nowej trasy tramwajowej, co znacząco wpłynie na poprawę dostępności komunikacyjnej miasta. Ratusz podkreśla, że wszystkie prace są realizowane z myślą o minimalizacji niedogodności dla mieszkańców oraz zapewnieniu sprawnego przejazdu tramwajów, które od września mają kursować do Wilanowa.

Źródło: tvn24.pl