wtorek, 21 maj 2024 13:27

Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
wypadek - Warszawa wypadek - Warszawa fot: pixabay

Na budowie 18 - kondygnacyjnego hotelu, przy ulicy Grenadierów na warszawskiej Pradze Południe, doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego dwaj pracownicy spadli z 18. na 13. piętro. Incydent miał miejsce w godzinach porannych i skutkował poważnymi obrażeniami, obu poszkodowanych.

Szczegóły wypadku

Wypadkowi na budowie hotelu, który obejmuje także przestrzeń restauracyjną, towarzyszyły dramatyczne okoliczności. Jak informuje reporter tvnwarszawa.pl, Artur Węgrzynowicz, poszkodowani podczas pracy, spadli do kanału wentylacyjnego, co zdecydowanie pogorszyło skutki ich upadku. Dzięki bliskości stacji wyczekiwania karetek, pomoc medyczna została udzielona bardzo szybko.

Działania ratunkowe i policyjne

Na miejsce, niezwłocznie zostały wezwane dwie załogi pogotowia ratunkowego oraz zespół policji. Małgorzata Gębczyńska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII potwierdziła, że jedna z poszkodowanych osób była nieprzytomna i natychmiast została przetransportowana do szpitala, podczas gdy druga, otrzymywała pomoc na miejscu. Policja rozpoczęła śledztwo, w celu wyjaśnienia przyczyn wypadku.

Stan poszkodowanych

Obaj pracownicy, którzy zostali przewiezieni do szpitali, są w stanie ciężkim. Służby medyczne walczą o ich życie i zdrowie, a szczegółowe okoliczności ich upadku, są przedmiotem dochodzenia policyjnego.

Źródło: TVNWARSZAWA