sobota, 17 grudzień 2022 15:53

Czym się kierować przy wyborze najlepszego fotografa ślubnego?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
www.ledzinski.pl www.ledzinski.pl mat.prasowe

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu, dlatego pary chcą zachować jak najwięcej wspomnień z uroczystości. A jak wiadomo, nic tak nie przywołuje wspomnień jak zdjęcia.

Te jednak, aby cieszyły zakochanych jeszcze bardziej, powinny być dobrej jakości oraz w stylu, który wybierze młoda para. Dodatkowo warto pamiętać o uwiecznieniu na fotografiach bliskich, którzy towarzyszyli parze podczas tego wyjątkowego dnia. Profesjonalny fotograf z pewnością nie będzie miał problemu z uchwyceniem najważniejszych momentów ze ślubu i weselu, dlatego tak ważny jest wybór fotografa, który od samego początku wzbudzi zaufanie zakochanych. 

 1. Jak wybrać fotografa ślubnego?
 2. Czym jest reportaż ślubny?  
 3. Sesja narzeczeńska - niepotrzebny wydatek czy wspaniała pamiątka?

1. Jak wybrać fotografa ślubnego?

Zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życie oraz niepowtarzalny dzień, dlatego warto na tę okazję nawiązać współpracę z profesjonalistami, nawet jeśli wiązałoby się to z nieco wyższą ceną. Szukając fotografa najpierw należy sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, w jakim stylu mają być wykonane fotografie ślubne.

Wiele par zapewne zastanawia się jak szukać fotografa ślubnego? Może to być osoba z polecenia, ktoś znaleziony za pomocą mediów społecznościowych lub po prostu znaleziony najpopularniejszym sposobem - szukając w Internecie, gdzie wystarczy wpisać frazę np. "fotograf ślubny warszawa". Przed wyborem najlepszego fotografa należy zapoznać się z jego portfolio oraz dopytać o doświadczenie. Osoba, pracująca od dłuższego czasu w tym zawodzie, z pewnością, wie, które momenty trzeba uwiecznić, aby para mogła cieszyć się fotoreportażem oraz sesją ślubną. 

Przed podjęciem współpracy z fotografem ślubnym należy zadać pytania, które pomogą rozwiązać wątpliwości i ewentualne niedomówienia. Warto dowiedzieć się jakie są godziny pracy fotografa oraz ich koszt, ile kosztują dodatkowe ujęcia, jakim sprzętem fotograf wykonuje zdjęcia ślubne, czas wysłania oraz finalna ilość zdjęć i ewentualne poprawki w obróbce. Zatem fotograf na wesele powinien od samego początku wzbudzać zaufanie oraz cechować się wysokim profesjonalizmem.

Profesjonalna fotografia ślubna powinna być miłym dopełnieniem tego niezwykłego dnia, wspomnieniem i pamiątką, dlatego wybór najlepszego fotografa ślubnego powinien być dobrze przemyślany, a zasady współpracy od samego początku omówione, aby uniknąć stresujących sytuacji.

Więcej informacji na stronie: www.ledzinski.pl

2. Czym są reportaż ślubny oraz sesja ślubna?

Reportaż ślubny jest chętnie wybierany przez pary, ponieważ jest to ciekawa i wyjątkowa alternatywa fotografii ślubnej. Reportaż ma na celu opowiedzenie historii za pomocą zdjęć - od samych przygotowań ślubnych, przez uroczystość ślubną, wesele i najważniejsze momenty z tego wyjątkowego dnia. Reportaż ślubny to również uwiecznienie gości oraz wyjątkowych momentów podczas wesela.

Sesja ślubna to z kolei zwieńczenie reportażu. Jest ona wykonywana parze po ślubie, w wybranym przez zakochanych miejscu oraz w określonym stylu. Do najbardziej popularnych w ostatnich sezonach zaliczają się sesje w stylu boho, jednak fotograf dostosuje się do oczekiwań pary, a w razie potrzeby z pewnością pomoże i zasugeruje plener ślubny oraz to, w jakim stylu można wykonać sesję ślubną.

3. Sesja narzeczeńska - niepotrzebny wydatek czy wspaniała pamiątka?

Fotografia ślubna jest wszystkim dobrze znana, jednak przed ślubem można pokusić się o kolejną pamiątkę i wybrać się z partnerem na sesję narzeczeńską. Klimat i miejsce takiej sesji uzgadniane jest z fotografem ślubnym.  

Choć cena sesji narzeczeńskiej oraz czas jej trwania jest kwestią indywidualną, to należy się przygotować na koszt minimum 400 zł.

 
 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03