Wydrukuj tę stronę
czwartek, 26 listopad 2020 16:32

Botoks i efekt sztuczności – obalamy mity

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Stosowanie botoksu Stosowanie botoksu

Stosowanie wypełniaczy budzi wiele kontrowersji. Dzieje się tak głównie za sprawą mediów, które pokazują przykłady osób po nieudanych zabiegach medycyny estetycznej. Internet zalewa fala zdjęć nienaturalnie „napompowanych” ust czy policzków. Czy stosowanie wypełniaczy zawsze musi się tak kończyć?

 

Postaw na profesjonalizm

Już na samym początku warto zaznaczyć, że rezultat zabiegu z wykorzystaniem botoksu zależy od doboru, nie tylko odpowiedniego, ale przede wszystkim wysokogatunkowego preparatu. Ponadto bardzo ważne jest doświadczenie i wiedza lekarza wykonującego zabieg, który posiada umiejętności ale również poczucie estetyki. W jego odpowiedzialności pozostaje bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta. Zabieg wiążący się z modelowaniem twarzy jest więc zależny od umiejętności lekarza, dlatego, by uniknąć niepożądanych efektów zawsze należy wybierać profesjonalne kliniki, gdzie pracują renomowani lekarze medycyny estetycznej.

Fakt – botoks nie przynosi trwałego rezultatu

Efekt po zastosowaniu botoksu nie jest stały – z czasem osiągnięte napięcie skóry słabnie i powraca ona do poprzedniego stanu. Utrzymanie efektu wypełnienia wiąże się więc z powtarzaniem zabiegu co kilka, bądź kilkanaście miesięcy. Czas z kolei zależy od stanu zdrowia, wieku, stylu życia, a także kondycji skóry pacjenta.

Mit – twarz po botoksie nie pozwala na wyrażanie emocji

Prawidłowa aplikacja preparatów to podstawa. Mitem jest zatem opinia, że wypełniacze przyczyniają się do utraty bądź ograniczenia ruchów mimicznych twarzy. Jeżeli po wykonanym zabiegu pojawia się uczucie ściągnięcia, to ten efekt jest oznaką nieudolnego wykonania zabiegu przez użycie zbyt dużej ilości preparatu.

Mit – nienaturalny wygląd twarzy po zabiegu

Stosowanie zabiegu wypełniania ma na celu estetyczne i subtelne podkreślenie konturów twarzy, by móc osiągnąć naturalny efekt odmłodzenia. Jeżeli twarz wygląda sztucznie, to mamy do czynienia z obrazem braku umiejętności, wiedzy i doświadczenia osoby wykonującej zabieg. Medycyna estetyczna to dziedzina, która wymaga wiedzy z zakresu anatomii człowieka. Jej brak może prowadzić do wielu błędów, które będą skutkowały nienaturalnym wyglądem twarzy. Zabieg wstrzyknięcia wypełniacza pod skórę jest zatem obarczony ryzykiem nierównomiernego rozprowadzenia preparatu, co bezpośrednio wpływa na niepożądaną zmianę wizerunku pacjenta. Dlatego zawsze warto przeprowadzić go w klinikach specjalizujących się w zakresie medycyny estetycznej.

Mit – długa rekonwalescencja

Wprowadzenie preparatu pod skórę w postaci wypełniacza to zabieg, który ingeruje w budowę i strukturę tkanki człowieka. Dlatego powinien być wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej, który posiada szeroką wiedzę odpowiednią dla swojej specjalizacji. Ponadto niezwykle ważne jest korzystanie ze sprawdzonych, wysokogatunkowych i oryginalnych preparatów, a także odpowiedniego i bezpiecznego sprzętu. By uniknąć powstania stanów zapalnych bądź innych powikłań należy więc wybierać sprawdzone gabinety medycyny estetycznej, które zatrudniają wykwalifikowany personel i mają odpowiednie zaplecze techniczne. Zabieg przeprowadzony przez profesjonalistę pozwala szybko wrócić do codziennych aktywności bez długotrwałej rekonwalescencji.

Fakt – przeciwwskazania

Wypełniaczy absolutnie nie powinno się stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Ponadto istnieją także ograniczenia w dokonywaniu tego zabiegu u osób, które mają osłabiony organizm bądź borykają się ze skłonnością do występowania blizn. Do przeciwwskazań należą też stany zapalne i infekcje skóry.

Stosowanie botoksu pozwala na zniwelowanie efektów i odmłodzenie skóry twarzy. By uniknąć niepożądanych efektów zabiegu, warto przeprowadzić go w renomowanych klinikach medycyny estetycznej.