piątek, 27 maj 2022 16:24

Materac 90x180 cm,  dla kogo można polecić?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Kaszmirowysen.pl Kaszmirowysen.pl pixabay

Materac  90x180 cm wskazuje, że będzie korzystać z niego jedna osoba. Wymiar materaca nie jest standardowy ale na tyle duży, że może z niego kożystać dziecko czy osoba dorosła jeśli tylko nie jest bardzo wysoka.

Czasem wybór materaca i jego wielkości uzależniony jest od układu pomieszczenia. W treści tego artykułu wyjaśnimy na co zwrócić uwagę wybierając dla siebie materac. Podpowiemy jak dobrać konstrukcję czy twardość maeraca dostosowaną do naszej wagi. 

Piankowy, kieszeniowy czy może lateksowy materac

Materac piankowy dedykowany jest dla osób lżejszych, dlatego to dobry wybór dla dzieci czy nastolatków. Materac piankowy jest łatwy w utrzymaniu czystości, nie gromadzi niebezpiecznych roztoczy. Dla osób dorosłych potrzeba już lepszego podparcia, waga jest wyższa, pojawiają się różne dolegliwości zdrowotne, dlatego materac powinien zapewnić odpowiednie ułożenie ciała. Poleca się dla osób dorosłych konstrukcje sprężynowe czyli kieszeniowe albo mocne i odpowiednio podpierające materace lateksowe. Najlepsze jakościowo materace 90x180 cm kupimy na https://www.kaszmirowysen.pl/Materac-na-wymiar/Materac-do-lozka-90x180-cm-do-spania

Twardość materaca dostosowana do wagi

Wybierając materac dla siebie pomocna może okazać się skala twardości materaca, którą określa producent. Najczęściej występuje czterostopniowa skala twardości materacy oznaczana literką H. Materac miękki H1 dedykowany jest dla osób z wagą do 60kg. Materac średnio twardy poleca się dla osób z wagą od 60-100kg. Materac twardy, gdy waga osoby śpiącej przekracza 100kg a przy modelach ze stroną bardzo twardą jeśli waga jest wyższa niż 120kg. Wybierając twardość materaca zwróć uwagę na te przedziały ale również na własne upodobania. Jeśli Twoja waga wskazuje na model średnio twardy a Ty lubisz spać na twardych powierzchniach wybierz materac dwustronny średnio twardy na twardy.

Molet, lateks czy visco memory co zyskamy wybierając takie wykończenie materaca

W nowoczesnych materacach stosuje się materiały, które poprzez swoje właściwości dedykowane będą dla osób z bólami kręgosłupa czy cierpiących na alergie. Visco memory to materiał plastyczny, zapamiętuje kształty, doskonale dopasowuje się do ciała pozwalając kręgosłupowi przybrać naturalną pozycję. Lateks zapewnia właściwy obieg powietrza, ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Pianka molet posiada szereg następujących po sobie wgłębień i wypustek, posiada właściwości mikromasażu. W budowie materaca wykorzystuje się również materiały , które bezpośrednio wpływają na utwardzenie powierzchni do snu. Takie materiały wykonane są w 100 % naturalnych surowców. Należą do nich kokos, końskie włosie czy trawa morska.

Niestandardowe materace dostępne online

Materac o wymiarach 90x180 cm jest niestandardowy i ciężko dostępny w sklepach stacjonarnych. Pomocny okazuje się być zakup internetowy. W sklepie internetowym Kaszmirowysen.pl wybór materaca w rozmiarze 90x180 jest szeroki, czyli możemy mieć pewność zakupu sprecyzowanego do  naszych upodobać materaca. Firma mieści się w Polsce i posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji materacy.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54