czwartek, 24 luty 2022 18:55

Kilka słów o szklanej mozaice

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Mozaiki szklane Mozaiki szklane pixabay

Szklana mozaika to ogrom możliwości aranżacyjnych! Spowodowane jest to mnogością jej kształtów, kolorów i faktur. To materiał, którego nie może zabraknąć we współczesnym mieszkaniu, utrzymanym nie tylko w nowoczesnym stylu, ale i boho czy też innym. Szklana mozaika wpasuje się praktycznie wszędzie. Dowiedz się, jak wykorzystać ją w aranżacji przestrzeni.

 

Gdzie stosować mozaikę szklaną?

Mozaiki szklane będą się świetnie prezentować w nie tylko w łazience, ale także w kuchni, przedpokoju, a nawet w salonie. Może być również użyta na zewnątrz domu, jednak wtedy należy sprawdzić, czy aby ma pewno ma ona właściwości mrozoodporne. W łazience wykorzystasz ją skutecznie jako obudowę luster, brodzików, ścian prysznicowych i wanien. Dzięki dostępnym fakturom, kolorom oraz kształtom materiał ten można z łatwością dopasować do wszystkich wnętrz, nawet tych najbardziej problematycznych.

Szklana mozaika i małe pomieszczenia to duet idealny. Szklane kwadraciki skutecznie odbijają światło, dzięki czemu optycznie powiększą małe pomieszczenie. Jeśli chcesz wizualnie zmniejszyć przestrzeń, wybierz pochłaniającą światło mozaikę z matową powierzchnią. Mozaika szklana może być wykorzystana zarówno jako zdobiący detal, jak i główna dekoracja całego pomieszczenia. Potrafi ona dodać szyku i elegancji, dlatego bardzo pasuje do stylu glamour.

Zalety szklanej mozaiki

Szklana mozaika do kuchni i innych pomieszczeń ma wiele zalet, przez co to właśnie ona najczęściej jest wybierana przez klientów. Ceniona jest przede wszystkim za uniwersalność. Szklana mozaika jest wykonana z hartowanego szkła, które wypalane jest w temperaturze aż 1500 stopni Celsjusza, co sprawia, że może być doskonałą oprawą kominka lub kuchenki, czy blatu w kuchni.

Ogromną zaletą mozaiki wykonanej ze szkła jest również jej wytrzymałość na wodę i pleśń, dzięki czemu jest idealnym wykończeniem łazienki. Stosuje się ją również do wyłożenia podłoża i ścian basenowych. Mozaikę szklaną łatwo utrzymać ją w czystości. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć ją mokrą ściereczką z dodatkiem dedykowanego, delikatnego detergentu. Jeśli zabrudzenia są znaczące, wtedy możesz posłużyć się mocniejszymi środkami chemicznymi.

Mozaika szklana kupowana jest na plastrach, na których znajduje się określona liczba małych płytek. To bardzo ułatwia sprawę, ponieważ umiejscawianie pojedynczych kafelek na ścianie byłoby bardzo czasochłonne. Szklana mozaika jest świetnym rozwiązaniem na wykończenie ściany. Doda charaktery oraz uroku każdemu pomieszczeniu.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54