czwartek, 21 kwiecień 2022 17:42

Inspiracje ogrodowe – jak urządzić ogród?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ABC ogrodnictwa ABC ogrodnictwa pixabay

Planujesz założyć ogród przy domu, a może szukasz inspiracji na to, jak urządzić dzierżawioną działkę? Możliwości masz naprawdę dużo.

 

Ograniczeniem dla ciebie będzie wyobraźnia, a także środki finansowe. Jednak mając nawet niewiele pieniędzy możesz stworzyć piękny i funkcjonalny ogród, w którym także się zrelaksujesz po pracy. Zobacz, gdzie szukać inspiracji ogrodowych i czym kierować się przy wyborze mebli do ogrodu.

Gdzie szukać inspiracji dotyczących aranżacji ogrodowych?

Jeżeli chcesz stworzyć spójny pod względem wyglądu ogród, zastanów się, co najbardziej lubisz w takich miejscach, a także na czym zależy ci, aby się w nim znajdowało. Następnie poszukaj inspiracji. Możesz to zrobić, przeglądając pisma specjalistyczne związane z ogrodnictwem. Jednak o wiele wygodniejszym rozwiązaniem może być skorzystanie z zasobów internetu. Jest tam bowiem wiele darmowych portali z poradami ogrodniczymi, gdzie znajdziesz wiele ciekawych pomysłów na aranżację przestrzeni wokół domu. Przykładem takiej strony może być m.in. portal ABC ogrodnictwa.

Jaki styl ogrodu wybrać? Jakie meble będą odpowiednie?

Podobnie jak w modzie czy wnętrzarstwie, tak i w ogrodnictwie, co jakiś czas pojawiają się nowe trendy. Jednak, jeśli chcesz, aby aranżacja ogrodu cieszyła twoje oczy przez długi czas, postaw na uniwersalne i ponadczasowe rozwiązania. Dobrze w każdym wypadku będzie prezentował się minimalizm, zarówno jeśli chodzi o nasadzenia, jak i elementy małej architektury czy meble. Jeżeli zaś chodzi o meble, to warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału będą one wykonane. Najlepiej, aby były z materiałów odpornych na działanie promieni słonecznych, ale i wilgoci i deszczu. Do najpopularniejszych materiałów, z których wykonywane są meble ogrodowe zalicza się tworzywo sztuczne, drewno, metal, rattan i technorattan. Również przy wyborze mebli możesz szukać porad na portalach ogrodniczych, gdzie często umieszczane są zdjęcia ciekawych aranżacji z wykorzystaniem konkretnych rodzajów zestawów ogrodowych.

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48