czwartek, 21 kwiecień 2022 17:42

Inspiracje ogrodowe – jak urządzić ogród?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ABC ogrodnictwa ABC ogrodnictwa pixabay

Planujesz założyć ogród przy domu, a może szukasz inspiracji na to, jak urządzić dzierżawioną działkę? Możliwości masz naprawdę dużo.

 

Ograniczeniem dla ciebie będzie wyobraźnia, a także środki finansowe. Jednak mając nawet niewiele pieniędzy możesz stworzyć piękny i funkcjonalny ogród, w którym także się zrelaksujesz po pracy. Zobacz, gdzie szukać inspiracji ogrodowych i czym kierować się przy wyborze mebli do ogrodu.

Gdzie szukać inspiracji dotyczących aranżacji ogrodowych?

Jeżeli chcesz stworzyć spójny pod względem wyglądu ogród, zastanów się, co najbardziej lubisz w takich miejscach, a także na czym zależy ci, aby się w nim znajdowało. Następnie poszukaj inspiracji. Możesz to zrobić, przeglądając pisma specjalistyczne związane z ogrodnictwem. Jednak o wiele wygodniejszym rozwiązaniem może być skorzystanie z zasobów internetu. Jest tam bowiem wiele darmowych portali z poradami ogrodniczymi, gdzie znajdziesz wiele ciekawych pomysłów na aranżację przestrzeni wokół domu. Przykładem takiej strony może być m.in. portal ABC ogrodnictwa.

Jaki styl ogrodu wybrać? Jakie meble będą odpowiednie?

Podobnie jak w modzie czy wnętrzarstwie, tak i w ogrodnictwie, co jakiś czas pojawiają się nowe trendy. Jednak, jeśli chcesz, aby aranżacja ogrodu cieszyła twoje oczy przez długi czas, postaw na uniwersalne i ponadczasowe rozwiązania. Dobrze w każdym wypadku będzie prezentował się minimalizm, zarówno jeśli chodzi o nasadzenia, jak i elementy małej architektury czy meble. Jeżeli zaś chodzi o meble, to warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału będą one wykonane. Najlepiej, aby były z materiałów odpornych na działanie promieni słonecznych, ale i wilgoci i deszczu. Do najpopularniejszych materiałów, z których wykonywane są meble ogrodowe zalicza się tworzywo sztuczne, drewno, metal, rattan i technorattan. Również przy wyborze mebli możesz szukać porad na portalach ogrodniczych, gdzie często umieszczane są zdjęcia ciekawych aranżacji z wykorzystaniem konkretnych rodzajów zestawów ogrodowych.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54