Wydrukuj tę stronę
piątek, 27 maj 2022 18:17

Ile masaży dziennie wykonywać? To warto wiedzieć

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
oferta foteli masujących oferta foteli masujących https://restlords.com/pl/

Przyszło nam żyć w czasach, które są niezwykle trudne dla naszych kręgosłupów. Zarówno ciężka praca fizyczna, jak i wiele godzin w pozycji siedzącej, potrafi się dać we znaki.

Na szczęście mamy też kilka możliwości, by odpowiednio zadbać o zdrowie, pozbyć się dolegliwości bólowych związanych z kręgosłupem i poprawić komfort życia. Oczywiście świetnym sposobem jest masaż leczniczy wykonany przez specjalistę. Ale możemy też sobie poradzić, inwestując w fotel masujący. Co warto wiedzieć na ten temat i ile masaży dziennie wykonywać?

  1. Ile masaży dziennie można wykonać?
  2. Jak długo powinien trwać masaż?
  3. Ile czasu może pracować fotel do masażu?
  4. Korzyści płynące z masażu w fotelu masującym

Fotel masujący to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie. Nie zawsze mamy czas i możliwość, by zgłosić się po pomoc do profesjonalnego fizjoterapeuty. Ponadto regularne wizyty dużo kosztują, a jeśli chodzi o refundowany masaż na dolegliwości bólowe, terminy bywają bardzo odległe. Kupując fotel do masażu możemy się uniezależnić od osób trzecich i wykonywać tyle masaży, ile potrzebujemy. No właśnie, czyli ile?

1. Ile masaży dziennie można wykonać?

Przechodząc ulicami miast i miasteczek, często widujemy gabinety zapraszające na zabieg masażu. W takich miejscach zazwyczaj wykonuje się masaż relaksacyjny, masaż klasyczny (jest podstawą wielu innych rodzajów masażu, jest wykonywany m.in. jako drenaż limfatyczny), masaże lecznicze. Oferta bywa też wzbogacona np. o masaż twarzy itp. Chyba każdy z nas lubi odwiedzać takie miejsca i każdy myślał choć przez chwilę o tym, jak cudownie byłoby móc korzystać z masażu ilekroć go potrzebujemy.

Oczywiście praca masażysty jest niezwykle istotna i cenna. Nie mamy wątpliwości co do tego, że dobry masażysta w swojej pracy wykorzystuje cały wachlarz technik: pomaga przez dotyk, ale także zimno, prąd, światło czy wodę. Jego wiedza i umiejętności z pewnością poprawiają stan pacjenta. Jednakże masażysta, który pracuje np. w gabinetach odnowy biologicznej, to także ktoś, komu musimy sporo zapłacić za czas pracy. Trudno więc sobie wyobrazić, byśmy w naszym kraju mogli korzystać z usług masażysty tak często, jak tego potrzebujemy.

Znamy jednak sposób na to, by zadbać o zdrowie pacjenta, nie biegając na każdy masaż do masażysty. Tym sposobem jest zakup fotela masującego (tutaj sprawdzisz ofertę foteli masujących).

Jeśli chodzi o tradycyjny masaż, powinniśmy z niego korzystać dwa, trzy razy w tygodniu (oczywiście jeśli zachodzi taka potrzeba). Nieco inaczej jest w przypadku masażu z wykorzystanie fotela masującego. Jeśli zastanawiasz się, jak często się masować w fotelu masującym, odpowiedź brzmi: nie częściej, niż dwa razy dziennie.

2. Jak długo powinien trwać masaż?

Udając się na sesję z masażystą, zazwyczaj decydujemy się na godzinny masaż. W fotelu masującym jedna "sesja" trwa krócej: od 15 do 20 minut. To wystarczający czas, by zdjąć z ciała napięcia i zadbać o swoje samopoczucie. Dłuższy masaż może się zakończyć dyskomfortem i zakwasami. Owszem, niektóre fotele posiadają programy automatyczne, które trwają nawet 30 min. Ale są one zaprogramowane tak, by przejść przez poszczególne fazy: wprowadzenie (rozgrzanie), masaż właściwy i rozluźnienie (wyciszenie).

Co ważne, właściwie każda pora na masaż jest właściwa. Jeśli wykonamy masaż po przebudzeniu, zadziała on pobudzająco, doda energii i sprawi, że wkroczymy w nowy dzień z lepszym nastawieniem.

Z koeli masaż wykonany w ciągu dnia wyeliminuje napięcia z pleców czy karku, zregeneruje ciało i podniesie efektywność. 

Wieczorny masaż pomoże nam rozluźnić mięśnie, wyciszyć się i odprężyć. A zatem pora dnia wbrew pozorom ma duże znaczenie w tym przypadku.

3. Ile czasu może pracować fotel do masażu?

Jeśli chodzi o fotele masujące, które kupujemy do naszych domów, są modele, które “przegrzane” – wyłączą się i “odpoczną”, po czym znowu są gotowe do pracy. A zatem z takiego fotela spokojnie mogą korzystać nie tylko domownicy, ale i nawet ich goście. Nieco inaczej jest w przypadku foteli masujących, które trafiają np. na siłownię, do hotelu czy do SPA. W takich miejscach często przez cały dzień ktoś korzysta z tego typu sprzętu. W takiej sytuacji warto zadbać o rozszerzenie gwarancji tak, by obejmowała ona ekspresową reakcję serwisu.

4. Korzyści płynące z masażu w fotelu masującym

Czy warto wydawać pieniądze na fotel do masażu? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, pamiętaj, że taki zakup ma naprawdę wiele zalet. Fotel masujący doskonale wpływa na kondycję mięśni, łagodzi napięcie i redukuje dolegliwości bólowe. Dodatkowo przyspiesza obieg krwi, a w rezultacie ułatwia eliminację toksyn z organizmu.

Fotel doskonale nadaje się dla osób przemęczonych, przeciążonych i zestresowanych. Sprawdzi się zarówno u pracujących fizycznie, jak i tych, którzy wiele godzin spędzają przed ekranem komputera lub za kierownicą samochodu.

Podsumowując, fotel masujący jest to inwestycja, która z pewnością w przyszłości zaprocentuje. Choć ciężko przeliczyć zdrowie i dobre samopoczucie na pieniądze.