wtorek, 07 czerwiec 2022 12:04

Czy nauka programowania dla dzieci online pozwoli im na dobry zawód?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Zaprogramowani Go Zaprogramowani Go pixabay

Czym jest programowanie?

Ze względu na dużą popularność i możliwości, jakie daje nauka programowania dla dzieci online coraz częstszym pytaniem wśród rodziców jest to, czym tak naprawdę jest programowanie.

Z jednej strony wiemy, że jest to specjalistyczne zajęcie związane z tworzeniem i obsługiwaniem technologii, jednak z drugiej niekoniecznie potrafimy wskazać konkretnie na coś, co jest lub działa właśnie dzięki programistom. Tymczasem programowanie to w tej chwili specjalizacja, która zaczyna obejmować praktycznie każdą dziedzinę nauki. Trzeba pamiętać, że wszystko, o czym mówimy, że jest obsługiwane przez komputer, czy odpowiedni program, w rzeczywistości działa właśnie dzięki ciężkiej pracy programistów.

Czy programowanie ma przyszłość?

Skoro mówimy już o tym, że praktycznie wszystko wokół nas jest zaprogramowane, naturalną jest myśl, że programista to opłacalny zawód. I rzeczywiście tak jest. Na dodatek na rynku pracy brakuje programistów, a dodatkowo patrząc na prognozy dotyczące kolejnych przynajmniej 2-3 dekad, potrzeba ta będzie tylko i wyłącznie rosnąć. Stąd nie ma żadnych wątpliwości, że nauka programowania dla dzieci online to jedną z najlepszych opcji, jeżeli chcemy budować w dziecku fundamenty do cenionych umiejętności w dorosłym życiu.

Czy programowanie jest opłacalne?

Wybierając kursy programowania dla dzieci niejednokrotnie rodzice mówią, że chcą dać swojej latorośli możliwości uzyskania specjalizacji, która będzie ceniona na rynku pracy. W tej chwili na stanowiskach koderskich można zarobić zdecydowanie więcej, niż średnie zarobki i to już na etapie juniora. Biorąc pod uwagę prognozy dotyczące tego, że tak jak teraz, tak i w przyszłości będzie problem z obsadzeniem wszystkich stanowisk programistycznych będących na rynku można łatwo wywnioskować, że programista będzie specjalistą wysoce pożądanym, a tym samym może liczyć na duże wynagrodzenie.

Czy kursy programowania dla dzieci i młodzieży kształcą prawdziwych programistów?

Dobrze dobrany do wieku i zainteresowań dziecka kurs programowania dla dzieci to nie tylko rozwój i zabawa „na teraz”. Podczas tego typu zajęć, szczególnie w grupach wiekowych 10-12 + na platformie Zaprogramowani Go zajęcia taki uczą ich faktycznych, używanych, popularnych, a nawet wysoce pożądanych języków programowania. Dzięki temu młody słuchacz już po kilku semestrach może osiągnąć poziom wiedzy programistycznej taki, jak jeszcze niedawno reprezentowali studenci analogicznych kierunków. Można więc z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że odpowiednio dobrane kursy i zmotywowany słuchacz, to rozwój w 100% nastawiony na przyszłość.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54